מכונת קפה -רעיון למתנה מקורית

Posted by

עונת החגים החלה וכמו בכל שנה כולם שוברים את הראש לגבי המתנה המושלמת. אמצעי התקשורת עמוסים בהמלצות שונות למתנה הטובה ביותר לחג. אבל בינינו, כל אחד מעוניין לקנות את המתנה שתשאיר את הרושם הטוב ביותר, משהו שיהיה שימושי ולא סתם יעלה אבק בפינה חשוכה בבית. האופנה האחרונה של מתנות החג היא מכונות קפה. מאז שגילינו שאפילו אלוהים מוכן להרוג בשביל כוס קפה טובה, מכונות הקפה הפכו לפריט חובה בכל בית ומשרד.
אז מה עלינו לדעת לפני שאנו יוצאים למסע החיפושים אחר מכונת הקפה המושלמת? הדברים החשובים ביותר במכונת הקפה הם אפשרות הטחינה עבור אוהבי הקפה עם הניחוח החזק מפולי הקפה, ואפשרות ההקצפה עבור אוהבי הקפוצ'ינו. ישנם סוגים שונים של מכונות קפה ביתיות או לצרכים משרדיים. מחיר מכונת הקפה יכול להתחיל בכ-1,000 ₪  ולהגיע לאלפי שקלים ואולי אפילו לעשרות אלפי שקלים כתלות במידת מורכבותן והפונקציות שבהן. כיום, ניתן למצוא מכונות קפה בעיצובים ובגדלים שונים, ממכונה קטנה כמו ה- SAECO NINA BAR PLUS אשר מתאימה להכנת שתי כוסות קפה במקביל ומאפשרת הכנה של אספרסו, לאטה, מקיאטו וקפוצ'ינו וזה בעלות של כ- 1700 ₪, ועד למכונה גדולה כמו ה SAECO ROYAL CAPPUCCINO אשר אמנם מתאימה להכנת כוס אחת בכל פעם, אך היא מאפשרת הכנה של 50 כוסות קפה ברצף הן מפולי קפה והן מקפה טחון, ומחירה עומד על כ- 8000 ₪.
השאלה הראשונה שאנו צריכים לשאול את עצמנו לפני קניית מכונת הקפה היא מה יהיה השימוש שלה. האם השימוש יהיה יומיומי או שהשימוש בה יהיה לאירועים חברתיים מזדמנים ובסופי שבוע וחגים? חשוב מאוד שנגדיר את הציפיות שלנו ממכונת הקפה שלנו בטרם נקנה אותה.
בסופו של דבר רובנו מתחילים את הבוקר בכוס קפה, וכולנו אוהבים לפנק את עצמנו בישיבה בבית קפה עם כוס קפוצ'ינו טובה… אז למה שלא נפנק את אהובינו ונקנה להם מתנה שלא רק תעשה להם את החג, אלא את השנה כולה, ונעניק להם את האפשרות להתעורר מידי יום לריח המשכר של פולי הקפה הטריים שזה עתה נטחנו, ואת האפשרות להתחיל את הבוקר עם כוס קפה מפנקת מבלי לצאת מהבית? אז שיהיה חג שמח וקנייה מהנה!